ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود
  • 12434
[ نسخه چاپی ]

:: ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود

شماره :
12434
عنوان :
ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود
توضیحات تکمیلی :


ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود
ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود

شهردار اراک با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی اراک نوسازی می‌شود گفت: برای رسیدن به برنامه پیش‌بینی شده در زمینه جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز نیازمند تسریع در پرداخت اعتبارات هستیم.
اتوبوس خدمت زنجان
در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک اظهار داشت: از جمله اقدامات شهرداری در راستای کاهش آلودگی هوای اراک می‌توان به شروع کردن عملیات اجرایی پل‌ها اشاره کرد که روانی در ترافیک بخشی از آلایندگی‌ها را کاهش می‌دهد.
وی افزود: یک هزار دستگاه موتور برقی با مصوبه‌ای که از شورای شهر گرفتیم می‌آید و با تخفیفی دو میلیون تومانی به ازای هر دستگاه جایگزین موتورهای بنزینی می‌شوند.
شهردار اراک با اشاره به جنگل‌کاری گفت: در حال حاضر 300 هکتار از یک هزار هکتار مصوب انجام شده که از 700 هکتار باقیمانده با همکاری‌های انجام شده 300 هکتار در سیبک تخصیص داده شده که امیدواریم بتوانیم این مقدار کاشت را داشته باشیم برای کاشت ممکن است یک مقدار مشکل بودجه‌ای داشته باشیم که اگر تسریع در تخصیص‌ها باشد می‌توان به هدف دست یافت.
تاجران بیان کرد: همچنین 25 دستگاه اتوبوس  وارد اراک شد، 25 دستگاه دیگر هم تا آخر سال تحویل می‌شود که اسکانیا با آلایندگی اندک و نزدیک به صفر است.
وی ادامه داد: 35 دستگاه خودروهای مستهلک به علاوه تمام اتوبوس‌های مستهلک بالای 10 سال را شورا تصویب کرده به مزایده گذاشته شود و از رده خارج شوند.
حضور نماینده‌ای از شبکه محیط زیست استان مرکزی در کمیته ماده 8
"محمد جلیلی" مدیرعامل شبکه زیست محیطی و منابع طبیعی استان مرکزی هم با اشاره به کمیته ماده 8 در رابطه با تصمیم‌گیری در زمینه استقرار صنایع گفت: تقاضا می‌شود که به نمایندگی از سازمان‌های مردم نهاد هم نماینده ای در این کمیته حضور داشته باشد.
قول های شخص رئیس جمهور در رابطه با ایرالکو عملی نشد
نماینده سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی هم با اشاره به تعهدات ایرالکو گفت: در سفر رئیس جمهور قرار شد تا انتهای سال گذشته خطوط 4 و 5 بهسازی شوند و 330 میلیارد تومان هم تسهیلات برای آن درنظر گرفتند و طبق تعهد قدیم باید سال گذشته این اتفاق می‌افتاد که نیفتاد به هر دلایلی که بود و جلسه ای که پایان سال گذشته داشتیم و خاطره خوبی هم برای ما نداشت.
سیاوش آقاخانی افزود: الان صحبت سر این است که قول می‌دهند که روز نخست بهمن ماه 74 دیگ از خط پنج را از مدار خارج کنند و 74 دیگ باقیمانده هم تا اواخر خردادماه سال آینده خارج شود، مشکل دیگر بحث آند بود و کمکی که دولت قرار بود داشته باشد برای راه اندازی کارخانه آند و انتقال آن به خارج از کارخانه که 330 میلیارد تومان هم تعهد به ایرالکو داده شده و این شرکت به دولت قول داده که اینکار را انجام دهد به هرحال این قول شخص رئیس جمهور بود.
وی بیان کرد: نکته دیگر اینکه ایرالکو 6 ماهی که می‌گوید را بدقولی نکرده بلکه 11 ماه بدقولی کرده و دوم اینکه باید نظارت جدی از سوی معاونت عمرانی و تشکل‌ها بر روند خارج شدن دیگ‌ها باشد.

تاریخ شروع :
1396/10/23
تاریخ پایان :
تهیه و ارسال اسناد :
شرکت پارس نماد داده ها- تلفن 2 الی 88349671-021